I vetmuari i madh Diego Kosta, Atletiko kalon nga Çelsi

Diego Kosta vazhdon të mbetet në Brazil dhe shpresa për huazim tek Fenerbahçe “vdiq”. Klubi tuk deklaroi se bëri gjithçka për ta marrë deri në mbylljen e afatit të transferimeve në Turqi mesnatën e djeshme, por nuk ia doli. “Ishim shumë pranë arritjes së qëllimit, – tha për mediat menaxheri i Fenerit, Ajkut Koxhaman, –

Vazhdoni leximin →

Groposen “sëpatat e luftës”: Konte e përfshin Diego Kostën në listë…!

Antonio Konte e përfshiu Diego Kostën midis 25 futbollistëve në përbërje të Celsit. Futbollisti i lartprëmendur spanjollo-brazilian priste që të transferohej për tek Atletiko e Madridit, konkretisht një huazim gjashtëmujor në ndonjë klub të caktuar, para se të mbyllet edhe “embargoja” që i ka vendosur UEFA këtij klubi madridas dhe të përfundonte transferimi i plotë

Vazhdoni leximin →