Manchester United, virusi i kushtoi 31 milionë Euro

Pandemia coronavirus i ka kushtuar tashmë Manchester United 28 milionë Paund ose rreth 31 milionë Euro, por deficiti në bilanc  në fund do të jetë akoma më i madh. Ai që lëshoi alarmin ishte vetë klubi anglez teksa prezantoi të dhënat e bilancit financiar të 3 mujorit të tretë të përditësuar në 31 mars dhe

Vazhdoni leximin →

Efenbergu tallet me rregullat, trembet për Dresdenin, sheh mirë Bajernin!

Imagjinoni dy skuadra futbolli që bëjnë të gjithë testet e kërkuara dhe të duhura. Që luajnë në një stadium të kontrolluar dhe të dezinfektuar nga koronavirusi. Në këtë stadium, gjithsesi, gjatë një ndeshjeje të Bundesligës, lojtarët nuk duhet të përshtyjnë, të tokin duart pas golave! Kjo gjë e habit Stefan Efenbergun, ish-kapitenin Bajernit të Mynihut,

Vazhdoni leximin →

Në Liverpul kërkohet hetimi i futbollit për përhapjen e koronavirusit!

Natyrisht, kjo nuk vjen nga klubi i famshëm i “Anfildit”, por nga autoritetet vendore. Është vetë kryetari i Bashkisë së Liverpulit, Stiven Rotheram, që ka kërkuar hetim për të vërtetuar nëse ndeshja e Championsit ndaj Atletikos ndikoi në përhapjen e koronavirusit në qendrën e madhe të banuar britanike dhe angleze. “Nëse njerëzit janë prekur nga

Vazhdoni leximin →