Grizman, a mund ta braktisësh Atletikon pa u menduar?

Sulmuesi Antoan Grizman e tregoi besnikërinë e tij ndaj Atletikos së Madridit, pak orë, pasi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) e Lozanës vendosi se ky klub spanjoll nuk do të mund të marrë lojtarë të rinj gjatë sezonit veror të ardhshëm, duke e dënuar atë për disa manipulime lidhur me futbollistët e rinj tek Atletikoja.

Vazhdoni leximin →

Çapekoense nuk do imunitet për rënien nga kategoria

Ekipi brazilian i Çapokoenses, shumica e futbollistëve të të cilit humbi jetën në një aksident ajror pranë Medelinit të Kolumbisë, e refuzoi propozimin që, gjatë tre viteve të ardhshëm, ai të ketë imunitet që të mos bjerë nga kategoria e parë e kampionatit brazilian. Sikurse dihet, ky ekip, para rreth një muaji e gjysmë,  pësoi

Vazhdoni leximin →

Çfarë modestie Karezma: E ndjej se vlej 100 milionë euro!

Futbollisti i Beshiktashit, Rikardo Karezma, edhe pse 33 vjeç, po luan një futboll mjaft të mirë dhe këtë, sikurse thotë ai, planifikon që ta bëjë edhe në sezonet e ardhshëm. Pjesëtari i përfaqësueses portugeze, gjatë këtij sezoni, ka arritur që të shënojë tre gola në ndeshjet e Ligës së Kampioneve, duke sjellë ndërmend lojërat e

Vazhdoni leximin →

Elbasani i anglezëve, gjobat i vë Laze…

Në fillim të këtij sezoni, pas negociatash të gjata, publiku u informua për një lajm të madh rreth futbollit të vendit: Klubi i Elbasanit i është shitur një kompanie angleze. Pra më në fund u rregullua gjithçka, presidenti i deritanishëm nuk do të largohet duarbosh pas një shpenzimi për më shumë se një dekadë dhe

Vazhdoni leximin →