12 vjet nga goditja epike: Zidane “fali” kokën për Materacin

Kanë kaluar plot 12 vjet që nga ndeshja kur, Zinedin Zidane, i veshur me bluzën e përfaqësueses të Francës goditi me kokë futbollistin e përfaqësueses italiane, Marko Materaci. Në këtë mënyrë, magjistari nga Marseja i dha një fund të palavdishëm karrierës së tij me “trekolorët” francezë, ndërkojë që atë e provokoi mbrojtësi italian i lartpërmendur,

Vazhdoni leximin →

Federer kishte kohë që priste goditjen mrekulluese të Ronaldos

Roxher Federer ka lavdëruar Cristianon, pas paraqitjes mbresëlënëse kundër Spanjës. Ylli i Real Madridi, Cristiano Ronaldo, shkëlqeu në barazimin 3-3 të Portugalisë me Spanjës, duke realizuar het-trik, për ta nisur Botërorin ashtu siç i ka hije fituesit aktual të “Topit të Artë” dhe çmimit “The Best” nga FIFA. Legjenda e sportit të tenisit, Roger Federer,

Vazhdoni leximin →