Hamilton sheh nga Formula E: Është e ardhmja

Ljuis Hamilton mund të zbarkojë në botërorin e Formula E. Është vetë 5 herë kampioni i botës së Formula 1 që e ka pranuar dicka të tillë. ‘Është kampionati i së ardhmes dhe unë mund të garoj atje sic po bën Geri Pafet-tha Hamilton-do të varet edhe nga motivimet e mia, kur kalon mosha gjithcka

Vazhdoni leximin →

Formula E, Mercedes prezanton makinën elektrike

Mercedes zbulon makinën e saj elektrike pikërisht rreth dy javë para fillimit të Botërorit të Formula 1 dhe pak ditë nga E Prix i Hong Kongut, makinë që do të garojë në kampionatin e ardhshëm të Formula E. Skuderia gjermane do të jetë pjesë e këtij kompeticioni në periudhën 2019-2020 dhe e prezantoi makinën e

Vazhdoni leximin →

Fetel nuk e mohon: Formula E? Do të më pëlqente ta provoja

Kampionati Botëror i Formula E me makina elektrike po fiton shumë popullaritet. Shumë emra të njohur të garave automobilistike kanë shfaqur një lloj kurioziteti për këtë kompeticion dhe në këtë pikë nuk bën përjashtim Sebastian Fetel, piloti gjerman i Ferrarit i cili pranoi se tundohet nga ideja për të drejtuar një makinë të Formula E.

Vazhdoni leximin →

Formula E, bekimi vjen edhe nga Papa Françesku

Papa qe bekon nje makine garash perben lajm dhe Formula E e arriti kete objektiv. Ne fakt Papa Françesku priti te gjithe pilotet dhe tekniket ne Vatikan, per te bere me pas bekimin e tij per secilen prej automjetet. Nje moment pozitiv ky per Formula E qe po vijon te marre miratimin e te gjithe

Vazhdoni leximin →