WAG-sat e Barcelonës i bashkon pagëzimi i djalit të Fabregas

Gjatë periudhës së qëndrimit te Barcelona, Sesk Fabregas dhe bashkëshortja e tij Daniela Seman krijuan një miqësi të fortë me lojtarë të tjerë të Barcelonës dhe bashkëshortet apo të fejuarat e tyre. Kaq e fortë është kjo miqësi e krijuar sa nuk është aspak një cudi që ato bëjnë plane që të jenë bashkë gjithë

Vazhdoni leximin →

Fabregas prezantohet e Monako: Ishte zgjedhja më e mirë

Cesk Fabregas e ka bërë tashmë debutimin e tij me Monakon në ndeshjen me Marsejën ditën e diel, por prezantimin zyrtar si futbollist i skuadrës së Principatës e bëri vetëm gjatë kësaj jave. Mesfushori 31 vjecar që la skuadrën e Celsit i dha fund aventurës së tij 13 vjecare në kampionatin anglez të futbollit dhe

Vazhdoni leximin →

Fabregas-Monaco; zyrtarizimi vjen nga…Alvaro Morata

Cesk Fabregas mmbyll aventurën e tij me Celsin për të kaluar te Monako ku e pret një mik i vjetër, tierri Henri. Lajmi për këtë transferim ende nuk është zyrtarizuar, megjithatë është dikush që konfirmon lamtumirën e spanjollit 31 vjecar nga Blutë e Londrës dhe bëhet fjalë për sulmuesin Alvaro Morata që shfrytëzoi rrjetin e

Vazhdoni leximin →

Fabregas ndahet në lot, lë Anglinë pas 500 ndeshjeve!

Karriera e tij 15-vjeçare kaloi kryesisht në ishull, dhe fare pak në Spanjë. Sesk Fabregas i vuri kapakun asaj me ndeshjen e fundit luajtur për Çelsin, atë në Kupën e Anglisë ndaj Notingem Forestit. Për fat, u luajt në “Stemford Brixh”, dhe ndarja ishte tepër emocionale me dhjetëra mijë tifozët, aq sa mesfushori 31-vjeçar nuk

Vazhdoni leximin →