De Ligtin nuk e lë krenaria e tij të largohet, jo ligjet e Italisë!

Natyrisht, paratë janë të rëndësishme edhe për një 20-vjeçar (ndonëse nuk duhej të ishin kaq shumë). Gjithsesi, kur flasim për një lojtar që dëshiron të jetë kampion, siç është Matijs De Ligt, atëherë hyjnë në llogari edhe faktorë të tjerë. Mediat spanjolle, italiane dhe britanike kanë shkruar se mundësia për të kaluar tek Barcelona është

Vazhdoni leximin →

De Ligt, ku ka më mirë se në krahët e “nënës”!

Ishte një lëvizje prej ëndrre, edhe pse pati mundësi të tjera për të zgjedhur. Matijs De Ligt, gjithsesi, mendonte se karriera e tij tek Juventusi do të ishte shumë e mirë, ndaj edhe shkoi në Torino i bindur, verën e kaluar. Ish-kapiteni i Ajaksit po “ngroh” stolin, dhe lajmet janë që ish-klubi i tij është

Vazhdoni leximin →

Përse Klaiverti beson se De Ligti ndihet keq tek Juventusi!

Gjatë verës u ndoq nga klubet më të njohur të Europës, dhe meritoi gjithçka me atë që bëri me Ajaksin. Matijs De Ligt zgjodhi Juventusin, dhe refuzoi Barcelonën, Mançester Junajtidin e Paris SG (sa për të thënë disa emra), por një patriot i tij i famshëm mendon se tashmë është penduar. Patrik Klajvert, ish-sulmues i

Vazhdoni leximin →