Ceferin: Anglezët gjithmonë ankohen, gjithnjë të pakënaqur

Presidenti I UEFA-s Aleksandar Ceferin, komentoi kritikat që janë bërë në drëjtim të tij lidhur me vendimin e “shtëpisë” evropiane të futbollit që finalja e Ligës së Evropës mes Çelsit dhe Arsenalit (4:1) të zhvillohej ne stadiumin e Bakus që, në fakt, nuk ishte i mbushur plot. “Anglezët këtë punë kanë, ata gjithmonë ankohen, gjithnjë

Vazhdoni leximin →

Finalja e Ligës së Kampioneve 2019 – në Baku të Azerbaixhanit

Ndeshja finale e Ligës së Kampioneve për sezonin 2018/19 do të luhet në stadiumin “Olimpiski Stadion”, në Baku të Azerbaixhanit, shkruante, dje, gazeta spanjolle “Diario As”. Stadiumi i dytë kandidat për finalen e lartpërmendur ishte ai i sapondërtuari i Atletikos së Madridit, “Vanda Metropolitano”, por, për shkak të numrit më të vogël të vendeve VIP

Vazhdoni leximin →