Zjarret në Australi, familja Morata adopton 4 koala

Rreth 200 vatra zjarri kanë gjunjëzuar pjesën juglindore të Australisë dhe katastrofa ambientale është kritike.Këtë fatkeqësi natyrore, përvec viktimave, po e vuajnë edhe kafshët e zonës të cilave po u shkatërrohen vendet ku banojnë. Për këtë arsye, motra e Alvaro Moratës, Marta Abril vendosi që bashkë me sulmuesin e Atletiko Madrid, bashkëshorten e tij, Alice

Vazhdoni leximin →

I pagabueshmi Jedinak dhe VAR-i, kështu Australia mbeti “gjallë” në Rusi!

Kontinenti ende mbetet në Botëror. Australia, përfaqësuese e një pjese të rëndësishme të rruzullit, e mbajti veten në turne pasi shmangu humbjen ndaj Danimarkës. Sfida e grupit C në stadiumin e Samarës u përcaktua sërish nga teknologjia, sepse gjyqtari spanjoll Mateu Lahoz u këshillua me VAR-in për të dhënë penalltinë e australianëve. Prekje me dorë

Vazhdoni leximin →