Simeone pranon rrezikun e Atletikos së tij nga Sevilja!

Është krejt e natyshme që diçka e tillë mund të ndodhë. Atletiko e Madridit nuk është Reali apo Barcelona, dhe as që bëhet fjalë të kualifikohet automatikisht për në Ligën e Kampionëve çdo sezon. Aftësia e trajnerit Simeone dhe drejtimi i mirë i klubit kanë bërë mrekullira, por këtë sezon duket se diçka nuk po

Vazhdoni leximin →

Antuan Grizman, objektivi 60-milionësh i Zhoze Murinjos!

Zhoze Murinjo e ka një listë të lojtarëve që dëshiron të marrë në skuadër dhe aty bën pjesë një emër i veçantë. Antuan Grizman është bëjë objektivi kryesor i trajnerit të Mançester Junajtidit, i cili është gati të shpenzojë një shifër tepër të lartë për të. Besohet se trajneri portugez do t’i bëjë Atletikos një

Vazhdoni leximin →

Bare futet në listen e Simeones për ndeshjen e Kupës

Diego Simeone, trajneri i Atletico Madridit, ka ftuar në skuadrën e parë futbollisten shqiptar, Keidi Bare. Trajneri i Atletco Madridit, Simeone ka shpallur listen për ndeshjen e sotme ndaj Guijuelo, e cila do të luhet nga ora 21:00, në kuadër të Copa del Rey, shkruan Express. Në mesin e të ftuarave është edhe futbollisti shqiptar, Keidi

Vazhdoni leximin →

Grizmani shpjegon se përse nuk kalon te Reali i Madridit

Sulmuesi francez, Antuan Grizman, aktualisht, është një nga futbollistët më të kërkuar në botë dhe, që ta marrin atë në radhët  e veta, synojnë ekipe të tillë, si Çelsi, Mançester Junajtid dhe Paris Sen Zhermen. Sidoqoftë, gazetarët në Spanjë janë të ineresuar të dijnë, nëse do të mund të luante ai me Realin e Madridit.

Vazhdoni leximin →