Strategjia e Realit per te arritur te Levandovski e ka emrin Hames Rodrigez.

Robert Levandovski eshte nje prej sulmuesve qe jane vene ne shenjestren e Realit te Madridit. Drejtuesit e klubit merenges prej kohesh kane shfaqur deshiren per te sjelle polakun ne ‘Santiago Bernabeu’, nderkohe qe vete Levandovski duket se ka vendosur te mos rinovoje me Bajernin e Mynihut per t’u transferuar ne Spanje.

Kete pike kerkon ta shfrytezoje Reali i Madridit qe do te perdore karten Hames Rodrigez per te bindur drejtuesit e klubit bavarez per te lejuar kalimin e Levandovskit ne Madrid. Mesohet se Reali eshte gati qe te jape perfundimisht kartonin e kolumbianit dhe nje shume parash ne menyre qe te ule çmimin prej 150 milione Eurosh qe ka vendosur Bajerni per sulmuesin.

Hames eshte pjese e Realit dhe Bajerni e ka marre ate ne forme huazimi per dy vjet me te drejte blerje. Te kampionet e Gjermanise te gjithe jane te kenaqur me rendimentin e kolumbianit dhe per kete arsye Reali i Madridit po mendon te perfshije ne negociatat per Levandovskin.

Sfidanti.al