Sportistët kampionë serbë – me pasaporta diplomatike!

Ministri Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, u dorëzoi, dje, në një ceremoni solemne, pashaporta diplomatike disa sportistëve serbë që kanë fituar medalje në sporte individuale në Lojrat e Olimpike të Rio de Zhaneiros dhe të Londrës, duke i bërë, kështu, ata “ambasadorë të vullnetit të mirë”. Pasaporta diplomatike morën mundësi Davor Stefanek, taekuondistja Tijana Bogdanoviç,

Vazhdoni leximin →

Mihael Shumaheri ka filluar të ecë? 

Gazeta gjermane “Bunte” i ka gëzuar, ditët e fundit, adhuruesit dhe tifozët e Mihael Shumaherit, duke pretenduar se piloti legjendar i Formulës 1 është ngritur përsëri në këmbë. Kjo gazetë e mbështet pretendimin e saj te disa birime pranë Shumaherit. “Ai ka arritur që të bëjë disa hapa, ndërsa mund të lëvizë edhe njerën dorë”,

Vazhdoni leximin →

Sagan e From, çiklistët vishen me kimono

Në prag të edicionit të katert të “Saitama Criterium”, drejtuar nga ASO (Organizatore e Tour de Francë), çiklistët e ftuar patën nderin të visheshin me kimono tradicionale, në një ceremoni të organizuar posaçërisht për ta. Kampioni i botës, Peter Sagan dhe të tjerë si Marsel Kitel, Adam Jets, Rafal Majka dhe Roman Barde kanë veshur

Vazhdoni leximin →

NBA, Golden Stejt përballon “uraganin” Dejvis!

Entoni Dejvis ishte sërish një “uragan”, por sërish i pamjaftueshëm për të çuar Nju Orlinsin tek fitorja. Për të dytën mbrëmje ai shkëlqeu, dhe sërish Pelikans u mund brenda në fushën e vet. Pasi shënoi 50 pikë në takimin e parë të NBA-së ndaj Denverit, Dejvis realizoi 45, duke kapur edhe 17 topa në tabela.

Vazhdoni leximin →

Dopingu e mundi Olimpiadën, përse dështoi Rio 2016?

Duket sikur bëhet fjalë për një lojë fëmijësh, jo për konkurrimin sportiv më të madh të botës. E pra, kjo është e vërteta për Lojrat Olimpike të Rio de Zhaneiros. Dopingu, rreziku ndoshta më i madh sportiv, doli më i fortë sesa organizatorët dhe sesa komitet olimpike pjesëmarrëse, dhe për këtë nuk ka asnjë dyshim.

Vazhdoni leximin →