Skënderbeu bën “nxejmen” për Partizanin e Beogradit, Daja optimist!

Është optimist trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, kur duhen 4-5 ditë deri në ndeshjen ndaj Partizanit të Beogradit në Ligën e Europës. Prova “gjenerale” u kalua me sukses me fitoren 4-1 ndaj Lushnjes në Korçë, në një ndeshje ku kryesuesit e Superligës bënë disa eksperimente dhe kursyen energji të lojtarëve të rëndësishëm. Në fushë ishin

Vazhdoni leximin →

Statistikat nuk gënjejnë: Argjentina pa Mesin është në niveliin e Bolivisë!

Statistikat janë si bikini, edhe tregojnë gjithçka,  por nuk tregojnë gjënë kryesore! Por, më të vërtetë, Argjentina mund të jetë kaq e keqe pa Lionel Mesin? Po, është krejtësisht e vërtetë. Asnjë futbollist tjetër i Argjentinës, veç Mesit, nuk ka shënuar gol gjatë  pothuajse një viti në ndeshjet zyrtare! Dhe, gjatë kësaj periudhe, janë luajtur

Vazhdoni leximin →