Shkëmbejeni me Sançezin, tifozët e Junajtidit duan lojtaren e femrave

Nuk kanë të mbaruar problemet për Zhoze Murinjon, ndërsa përveç konflikteve dhe mungesës së rezultateve, duhet të durojë edhe talljet. Tifozët e Mançester Junajtidit kanë kërkuar që ai të shkëmbejë yllin më të paguar të ekipit, Aleksis Sançezin, me yllin e skuadrës së femrave të Junajtidit, sulmuesen Kirsti Hanson. Futbollistja 20-vjeçare shënoi një gol të

Vazhdoni leximin →

Skandali në Brazil, ose mos paç punë me një ambulancë të tillë

Ambulanca quhet ndihmë e shpejtë, pasi ajo nënkuptohet që të dërgojë një njeri të sëmurë me urgjencë në qendrën mjekësore. Për të tillë e kishin sjellë edhe ambulancën në stadiumin e Flamengos, në ndeshjen e futbollit brazilian ndaj Vasko da Gamës. Një futbollist ishte rrëzuar përtokë thuajse pa ndjenja pas një përplasjeje, dhe ambulanca u

Vazhdoni leximin →

Kur nuk lexon mesazhet, gafë e lojtarit të Danimarkës

Gjithë bota u mor me grevën e famshme të futbollistëve të Danimarkës. Lojtarët e përfaqësueses së njërit prej vendeve më të mrekullueshëm të botës, u përplasën me Federatën, por njëri prej tyre nuk dinte asgjë. Edhe pse greva u bë lajm kryesor në planet, Pione Sisto, futbollist i Seltës së Vigos, nuk kishte dijeni, ndaj

Vazhdoni leximin →

Basti tek Liverpuli, kush humb garën, gatuan ëmbëlsirat

I qëlloi katër prej lojtarëve, Virxhil Van Dajkut, Nabi Keitasë, Andi Robertsonit dhe Daniel Starrixhit. Ata humbën një garë në fushën e stërvitjes së Liverpulit dhe, sipas një rregulli që ishte vendosur, u detyruan të shlyenin një dënim. Basti thoshte se ata duhej të gatuanin një kek për shokët e skuadrës. Katërshja shkoi në kuzhinën

Vazhdoni leximin →

Një Sauthgejt në stol, një në tribunë që çmend tifozët

Anglia e pati në stol trajnerin e saj, Garet Sauthgejt, dhe ai e drejtoi skuadrën si përherë ndaj Suedisë, veçse tifozëve u tërhoqi vëmendjen më shumë dikush tjetër. Një “Sauthgejt Nr.2” ishte në tribunë, një tifoz anglez thuajse kopje e trajnerit të kombëtares së tij, me të njëjtën formë fytyre, të njëjtën mjekër, prerje flokësh

Vazhdoni leximin →