Mallkimi nuk i ndahet Nadalit, e ndekin si fantazma dëmtimet

Tenisti më i mirë spanjoll, Rafael Nadal, nuk do të luajë, javën e ardhshme, në turneun e Roterdamit. Spanjolli, fitues i 14 turneve Grand Slem dhe që, aktualisht, ndodhet në një formë mjaft të mirë, me rekomandim të mjekëve u tërhoq nga pjesëmarrja në turneun e Roterdamit. Nadali, në turneun e fundit Australian Open, u

Vazhdoni leximin →

Ana-Kristina Shvarc tenton Ronaldon

Lindin edhe problemet e para midis Kristiano Ronaldos dhe të fejuarës së tij të re, Xheorxhina Rodrigez. Dhe si gjithmonë, shkaku i vetëm mbetet xhelozia. Modelja e mrekullueshme, Ana-Kristina Shvarc është fotografuar së bashku me futbollistin portugez të Realit dhe një gjë e tillë nuk mund të kalonte pa u vënë re. Sfidanti.al

Biçkova: Më kanë ngacmuar tenistet lesbike! Tenisi hesht…

Tenistja ruse, Jekaterina Biçkova, e mbylli karrierën e saj, kështu që vendosi të ndajë me opinonin sportiv disa kujtime dhe konsiderata të saj befasuese, duke provokuar dhe duke sfiduar me deklaratat e saj teniste dhe tenistë të tjerë që ajo i ka njohur gjatë karrierës së saj. Ajo, në radhe të parë, sulmoi tenistet lesbike

Vazhdoni leximin →

Rikelme, nudo për të mbështetur burrin

Të apasionuarit e futbollit e mbajnë mend Botërorin e vitit 2010, kur ajo spikaste në shkallët e stadiumeve si tifozja më seksi. Që atëherë kanë kaluar 7 vjet dhe tashmë është e martuar me futbollistin Xhonatan Fabro, që luan me Jaguarët në kampionatin meksikan. Ndërsa tani, larisa Rikelme ka bërë publik një premtim: “Do të

Vazhdoni leximin →

Rusja Jekaterina Biçkova flet për lesbizmin në tenis!

Ishte një intervistë jo edhe aq për tenisin. Rusja Jekaterina Biçkova foli për gjëra të tjera në pyetje-përgjigje për “Eurosportin”. Televizioni europian e pyeti për shumëçka dhe ajo nuk u kursye aspak. Një nga temat ishte lesbizmi në tenisin e femrave dhe Biçkova tha me plot gojën se “ka shumë vajza dhe gra teniste që

Vazhdoni leximin →

Ej Nejmar, ndonjëherë ia vlen të mos jesh në fushë!

Shokët e tij kaluan një mbrëmje aspak të lehtë në fushën e “Kamp Nout” në ndeshjen e kthimit të Kupës së Mbretit ndaj Bilbaos, ndërsa ai vetë ndodhej në një “botë” tjetër. Nejmar përfitoi nga fakti që ishte i pezulluar për kët përballje dhe zgjodhi një spektakël tjetër. Së bashku me të dashurën e tij,

Vazhdoni leximin →

Livia ka pritur finalen e Superboulit  në mënyrën e saj origjinale

Livio Gullo është një femër e famshme nga tifo që bën Barcelonën, por ajo nuk i reziston  dot edhe nje sportit tjetër,  tepër të ndjekur në Amerikë, Superboulit. Këtë e ka demostruar me një foto speciale te publikuar  në instagram me rastin e finales ku triumfuan Patriots.

Van Persi ofendohet në anglisht nga gruaja e lojtarit serb!

Robin Van Persi mërziti të paktën tre vetë në derbin e Stambollit mes Fenerbahçes dhe Beshiktashit. Sulmuesi holandez që shënoi golin e fitores për Fenerin, arriti të nxirrte me karton të kuq futbollistin serb të Beshiktashit, Dushan “Dushko” Toshiç, pas një rrëzimi teatral. Dy futbollistët qendruan sy ndër sy dhe Van Persi u duk se

Vazhdoni leximin →