Çmimet e biletave, korçarët duan sërish ndihmën e Federatës

Drejtuesit e klubit Partizani kanë publikuar çmimet e biletave për ndeshjes e së djelën ndaj Skënderbeut, gjë që ka sjellë edhe reagimin e menjëherëshëm të klubit Skënderbeu, madje edhe për këtë është kërkuar ndihma e Federatës. Në fakt, më shumë është folur për sektorët pas portave, ku sipas korçarëve, çmimi prej 5000 lekësh (të vjetra)

Vazhdoni leximin →

Të kesh apo të mos kesh stadium… kjo është çështja

E gjithë kjo rrëmuja e rikonstruksioneve, apo marrjes në ruajtje të dy stadiumeve kryesore të vendit ka penalizuar vetëm skuadrat që brez pas brezi kanë qenë pronare të këtyre ambjenteve. Pas vetëm pesë ndeshjeve të luajtura, tapeti 150 mijë euro i stadiumit “Loro Boriçi” shfaqi nevojën për ndërhyrje, ndërsa Vllaznia u degdis në fushën sportive

Vazhdoni leximin →

FSHF lutet për fushat… prit të mbijë bari

Kudo që shkel Arben Dervishi çel bari. Anëtari i Komitetit Ekzekutiv është me profesion arkitekt, por prej kohësh jep notën e fundit për cilësinë e fushëve. Në një vizitë në stadiumin “Loro Boriçi”, në fillim të javës, Dervishi tha se tepeti është në gjendje shumë të mirë, por i mungon vetëm ngjyra. Ndërsa në inspektimin

Vazhdoni leximin →

Tirana “hakmerret”, Partizani dhe Skënderbeu bien në Kategorinë e Parë

Mjaftuan vetëm tre ditë, që Tirana t’i kthejë reston gjirokastritëve, të cilët në ndeshjen e javës së tetë të kampionatit, i shkaktuan bardhebluve humbjen e parë. Skuadra e Dajës luajti sërish si udhëtuese ndaj Luftëtarit, por tashmë për Kupën e Shqipërisë, ndërsa takimi ishte shvendosur disa kilometra më në jug, në “Roza Haxhiu” të Lushnjës.

Vazhdoni leximin →