Guardiola tek Mesi apo do të shkojë Mesi tek Guardiola

Lionel Mesi është objektivi kryesor i Manchester Cityt për afatin kalimtar të verës. Drejtuesit e Manchster Cityt besojnë se Lionel Messi është gati për tu larguar nga Barcelona, sidomos pas turpërimit nga Paris St Germain (4:0) në Ligën e Kampionëve. Sipas tabloidit britanik, Daily Mirror, ekipi nga Edihad planifikojnë t’i ofrojnë Barcelonës 100 milionë funte

Vazhdoni leximin →

Santi Kazorla dhe Arsenal, fundi i dashurisë..

Mesfushori i Arsenalit, Santi Cazorla mund të transferohet në Turqi dhe lajmi eshte befasues. Arsenal dhe Santi Cazorla mund të ndahen në fund të sezonit. Sipas The Sun mesfushori spanjoll ka gjasa t’i bashkohet skuadrës turke, Fenerbahce Cazorla ka kontratë me klubin londinez vetëm deri në fund të këtij sezoni. Mos vazhdimi i kontratës deri

Vazhdoni leximin →

Mesut Ozil pse lëshon vetëm hije në fushë, po talenti

Pas humbjes së thellë  (1-5) të Arsenalit ndaj Bajernit të Mynihut në Ligën e Kampioneve, po kulmojnë ditët e keqia edhe për pjesëtarin e përfaqësueses gjermane, Mesut Ozil, që, në fakt, ka muaj që nuk “po duket në fushë”, ndërkohë që nuk ishin të paktë zërat se ai nuk duhej që të përfshihej në formacionin

Vazhdoni leximin →