Dy futbollistë heqin “maskën” e Guardiolës

A dini se Guardiola nuk është më “bilbili” që këndon në veshët e futbollistëve! Marokeni Benatia, futbollist i Juventusit dhe ish-futbollist i Bajernit të Pep-it, ka treguar sekretin që nuk dihet: “ Kam luajtur 14 ndeshje nën drejtimin e Guardiolës dhe, besoj, se mjaftojnë për të dhënë një mendim. Me disa futbollistë të Bar[ës, ai

Vazhdoni leximin →

Antonio Konte gjeti fajtorin..Murinjo!

Trajneri italian i Çelsit, Antonio Konte, e befasoi opinionin futbolldashës të Britanisë, kur për humbjet e veta me ekipin londinez fajësoi paraardhësin e tij, Zhoze Murinjo. Sipas tij, ekipi i Çelsit që ai, tani, drejton, ende po i vuan pasojat e dështimeve të vjetshme, kur në krye të tij ishte trajneri aktual i Mançester Junajtidit,

Vazhdoni leximin →

Luajnë Çelsi-Mançester Junajtid, ja ekipi i kombinuar i yjeve!

Çelsi-Mançester Junajtid është supersfida e javës në Premier Ligën angleze. Dhjetëra e dhjetëra milionë teleshikues do të ndjekin përballjen më të fortë të kampionatit më të shikuar të globit, ku si gjithmonë yjet nuk mungojnë. Zhoze Murinjo kthehet të dielën si “armik” në “Stemford Brixh”, dhe Antonio Konte do të përpiqet ta mundë. Cilët do

Vazhdoni leximin →