A quhet çmenduri të shposh xhepin për Garet Bejlin..

Manchester United dhe Chelsea do të tentojnë sërish transferimin e Gareth Bale, “ujkut të urtë” te madrileneve. Dy skuadrat e mëdha angleze, Manchester United dhe Chelsea do të rikthehen sërish gjatë verës së ardhshme për Gareth Bale. Sipas Don Balon, të dy këto skuadra janë gati të bëjnë çmendurinë për Bale, i cili kohëve të

Vazhdoni leximin →

 “Mbreti i transferimeve” gjen një klub të ri!

Xhermein Penant nënshkroi, këto ditë, një kontratë të re me ekipin anglez të divizionit të dytë, Beri. Ky futbollist 34-vjeçar është bërë i njohur, sepse ka lujatur me 13 klube të ndryshëm gjatë karrierës së tij, ndërkohë që, herën e fundit, ka luajtur në Singapur me ekipin Tampins Rovers. Ky ish-lojtar i përfaqësueses angleze kishte

Vazhdoni leximin →