Abrashi e Mehmedi shënojnë, ndërsa Bajerni nuk ndalet!

Ishte pasdite shqiptarësh kjo e kësaj së shtune në Bundesligë. Amir Abrashi, lojtar i Shqipërisë, dhe Admir Mehmedi, futbollist me origjinë shqiptare i Zvicrës, gjetën rrugën e rrjetës në fitoret e skuadrave të tyre. Abrashi pasi lumturoi tifozët kuqezinj me rikthimin e shpejtë nga dëmtimi, i kënaqi edhe më shumë me formën e tij. Shënoi

Vazhdoni leximin →

“Kushtrimi i të parëve”, De Rosi besnik deri në fund!

Janë të paktë në botën e futbollit, por për fat ende ekzistojnë. Besnikët e fanelës dhe të qytetit të lindjes respektohen edhe në këtë futboll krejtësisht global. Daniele De Rosi nuk mund të hidhte poshtë gjithë jetën e tij deri tani, ndaj edhe hodhi poshtë diçka tjetër, ofertën e Juventusit. Mediat italiane shkruajnë se romanisti

Vazhdoni leximin →