Pas eliminimit.. pritet “cunami i Pepit” tek Mançester Siti

  • Pep Guardiola pritet të spastrojë Manchester Cityn nga disa lojtarë gjatë verës së ardhshme

    Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola është i zhgënjyer me eliminimin nga Liga e Kampionëve dhe dëshiron të rindërtojë një skuadër krejt të re.

    Sipas The Guardian, Guardiola pritet që gjatë verës së ardhshme të largojë 18 lojtarë.

    Të parët që pritet të largohen janë Yaya Toure, Gael Clichy, Pablo Zabaleta, Willy Caballero, Jesus Navas, Bacary Sagna dhe Tosin Adarabioyo, kontrata e të cilëve skadon në fund të këtij edicioni.

    Nga City pritet të largohen edhe lojtarët e huazuar Loanees Joe Hart, Eliaquim Mangala, Samir Nasri, Wilfried Bony dhe Jason Denayer, ndërsa të ardhmen e sigurt në City nuk e kanë Sergio Aguero, Vincent Kompany, Aleksandar Kolarov, Fabian Delph, Fernando dhe Kelechi Iheanacho.

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola është i zhgënjyer me eliminimin nga Liga e Kampionëve dhe dëshiron të rindërtojë një skuadër krejt të re.

Sipas The Guardian, Guardiola pritet që gjatë verës së ardhshme të largojë 18 lojtarë-thekson Exxpres.

Të parët që pritet të largohen janë Yaya Toure, Gael Clichy, Pablo Zabaleta, Willy Caballero, Jesus Navas, Bacary Sagna dhe Tosin Adarabioyo, kontrata e të cilëve skadon në fund të këtij edicioni.

Nga City pritet të largohen edhe lojtarët e huazuar Loanees Joe Hart, Eliaquim Mangala, Samir Nasri, Wilfried Bony dhe Jason Denayer, ndërsa të ardhmen e sigurt në City nuk e kanë Sergio Aguero, Vincent Kompany, Aleksandar Kolarov, Fabian Delph, Fernando dhe Kelechi Iheanacho.