Nuk sosin emrat në garën për t’u ulur në stolin e Realit

Reali i Madridit ndodhet në përpjekje intensive në kërkim të një trajneri të ri, mbas shkarkimit të trajnerit të deritanishëm, Hulen Lopetegi. Deri tani, si kandidat kryesor për këtë detyrë ka qenë trajneri italian, Antonio Konte, duke qenë se ky i fundit është i paangazhuar. Sidoqoftë, përmendet edhe trajneri aktual i Totenhemit, Maurisio Poketino. ESPN-ja

Vazhdoni leximin →

‘Gijotina’ për Zhardim, Monako shkarkon trajnerin

Leonardo Zhardim nuk është më trajneri i Monakos. Klubi i Principatës e shkarkoi atë nga detyra e tij dhe fatal për të u bë fillimi katastrofik i sezonit. në 9 ndeshjet e zhvilluara deri tani në Ligue 1, Monako me Zhardim në stol regjisroi vetëm 1 fitore, 3 barazime dhe 5 humbje duke bërë që

Vazhdoni leximin →

Zhardim: “Mbape mëson nga çdo fjalë që i them”

Futbolistët e Monakos i fituan edhe një herë tjetër simptatitë e botës futbollistike, pasi ata mundën në Dortmund 3-2 Borusian vendase, duke siguruar një epërsi të madhe para ndeshjes revansh. Trajneri i ekipit të Principatës së Monakos, Leonardo Zhardim, tha: “Mbape po përparon me shpejtësi. Ai po luan me neve sezonin e dytë dhe mëson

Vazhdoni leximin →

Juventus mërzitet me Alegrin, po mendon zëvendësuesin

Pas tre sezonesh të suksesshme, Masimiliano Alegri dhe Juventus priten që të ndërpresin bashkëpunimin mes tyre. Ky është titulli i madh i të përditshmes italiane “La Gazzetta dello Sport”, e cila raporton një krisje të raporteve, mes trajnerit dhe drejtuesve të kampionëve në fuqi të Italisë. Por sipas të përditshmes prestigjoze sportive, menjëherë bordi drejtues

Vazhdoni leximin →

Befasia Monako, golat tani vijnë nga principata

Besojeni ose jo, por Monako është skuadra që ka shënuar më shumë gola këtë sezon, në pesë kampionatet kryesore evropiane. Skuadra franceze po tregon një formë të frikshme gjatë këtij edicioni futbollistik, duke lënë prapa dhe skuadra të mëdha, të cilat repartet sulmuese i kanë të mbushura me yje, siç është Barcelona  e Reali i

Vazhdoni leximin →