Barcelona, zgjedhjet presidenciale shtyhen nga pandemia coronavirus

Zgjedhjet presidenciale të Barcelonës që duheshin të mbaheshin në 24 janar, janë shtyrë zyrtarisht. Ky është vendimi I marrë nga qeveria në Katalunjë për shkak të situatës epidemiologjike në vend me Barcelonën që nga ana e saj ofroi mundësinë e përdorimit të votës nëpërmjet postës elektronike Sipas Cataunya Radio, klubi iu kërkoi autoriteteve katalanase ndryshimin

Vazhdoni leximin →

Barcelona; Laporta, Font dhe Freixa, kandidatë për presidencën e klubit

Joan Laporta, Victor Font dhe  Toni Freixa mblodhën numrin minimal të 2257 firmave të mbështetësve dhe janë shpallur zyrtarisht kandidatët për presidencën e Barcelonës. Vetë klubi katalanas konfirmoi gjithcka me anë të një komunikate për shtyp. ‘Me t’u plotësuar procesi i vlefshmërisë së firmave, Komisioni Zgjedhor shpall Joan Laportën, Victor Font dhe Toni Freixa kandidatë

Vazhdoni leximin →