Shkupi pranë mrekullisë në Champions, çfarë paraqitjeje në Zagreb ndaj Dinamos!

Me gjasë, kampionët e Kroacisë menduan se kishin përballë ndojnë kundërshtar të vogël që do ta merrnin me “shpulla”. Ndodhi e kundërta, dhe Shkupi shkëlqeu në stadiumin “Maksimir” të Zagrebit ndaj Dinamos vendase duke merituar më shumë edhe sesa barazimi 2-2 që arriti. Kampionia e Maqedonisë së Veriut, një skuadër me pronësi shqiptare, luajti sikur

Vazhdoni leximin →