Risi Xhejms i Çelsit: Unë i them “Jo” Arsenalit!

Më në fund doli një “burrë” që deklaron se nuk ka dëshirë të bëjë atë që duket e modës. Kalimi i futbollistëve tek Arsenali duket se është kthyer sërish në tendencë, për herë të parë që nga koha e Tieri Henrisë, Patrik Vierasë apo Denis Bergkampit, ndërsa tani “topçinjtë” kanë marrë Rajsin, Havercin dhe Timberin.

Vazhdoni leximin →

Lebron Xhejms mendon tërheqjen!

Disfata ishte e rëndë pavarësisht se ai vazhdoi me shkëlqimin si përherë. Lebron Xhejmsi 38-vjeçar u detyrua të ndalet në rrugën e tij drejt titullit në NBA, trofe për të cilin do të luftojë Nikola Jokiç me Denverin e tij. Menjëherë pas eliminimit të Lejkërsave me shifrat 0-4, Lebroni u ngacmua duke u pyetur për

Vazhdoni leximin →

Lebroni eliminon Golden Stejtin, Majemi gjithashtu kualifikohet

Los Anxheles Lejkërs dhe Majemi janë dy skuadrat e tjera të finaleve të Konferencave.  Me LeBron Xhejms në një mbrëmje të shkëlqyer, skuadra kaliforniane mundi 122-101 Golden Steit, duke mbyllur serinë e gjysmëfinaleve me rezultatin e përgjithshëm 4-2. “Mbreti” i Lejkërs shënoi 30 pikë në triumfin e ekipit të tij. Po ashtu, Xhejms iu afrua

Vazhdoni leximin →

NBA, Entoni Dejvis dhe Lebron Xhejms nuk dinë të ndalen!

Hakmarrja ishte e shpejtë dhe e duhura, pasi humbjes së rëndë në Oklend. Los Anxhelos Lejkërsat fituan ndaj Golden Stejt Uorriorsave 127-97, në një mbrëmje ku dominuan Entoni Dejvis dhe Lebron Xhejms. Dyshja e “Liqenasve” duket në formën më të mirë dhe do të synojë titullin, edhe pse mezi hyri në plej of. Në sfidën

Vazhdoni leximin →

Xhejms Harden i jep Filadelfias fitoren në Boston, edhe pa Embijdin

Ylli kryesor i ekipit mungoi për shkak dëmtimi, siç edhe ishte parashikuar. Zhoel Embijd nuk mundi të luante në sfidën e parë të serisë së madhe gjysmëfinale të Konferencës Lindore të NBA-së në Arenën e Bostonit. Gjithsesi, Filadelfia fitoi 119-115 falë “shpërthimit” të Xhejms Hardenit i cili shënoi 45 pikë. “Mjekra” barazoi rekordin e karrierës.

Vazhdoni leximin →