Laporta ka besim tek Mesi: Ai votoi sepse e dashuron Barcelonën!

Votimi u duk plebishitar, veçse jo për kreun e klubit, por për të. Fati i Lionel Mesit ishte një nga çështjet më të mëdha të fushatës elektorale për zgjedhjen e presidentit të ri, Zhoan Laporta. Ish-presidenti, që hodhi themelet e skuadrës “tiki taka” të Guardiolës në sezonin 2008-2009, mundi rivalët Font dhe Freiça, ndërsa menjëherë

Vazhdoni leximin →

Shqiptarët dhe votimi i FIFA-s; Mavraj, Reja, Ujkani, me Shalandin që gjeti saktë!

Votat u dhanë edhe nga katër përfaqësues të shqiptarëve. Dy trajnerë dhe dy kapitenë skuadrash ndikuan në përzgjedhjen e lojtarit të vitit nga FIFA, dhe këta ishin të Shqipërisë e të Kosovës. Kapiteni i kombëtares shqiptare, një djalë nga Kosova, Mërgim Mavraj, ia dha vendin e parë Kristiano Ronaldos, duke e vendosur kapitenin e Juventusit

Vazhdoni leximin →