Kombëtarja italiane, vizitë private te Papa Francesku

Pasi siguroi kualifikimin për në fazën finale të Euro 2020, përfaqësuesja italiane e futbollit shkoi në Vatikan për të zhvilluar një vizitë private te Papa Francesku. Të drejtuar nga presidenti I FIGC, Gabriele Gravina dhe trajneri Roberto Mancini, futbollistët dhe stafi teknik I Të Kaltërve qëndruan në këtë vizitë me Papën për rreth 40 minuta.

Vazhdoni leximin →

Rikthimi i Don Andres: Barcelona, gjithnjë speciale

Don Andres Iniesta u bën një surprizë të këndshme futbollistëve të Barcelonës teksa i vizitoi në qendrën sportive të klubit ‘Joan Gamper’ ku mori pjesë edhe në stërvitjen e skuadrës nën drejtimin e Ernesto Valverdes. mesfushori 34 vjecar përfitoi nga pushimet e marra pas mbylljes së kampionatit japonez për t’u kthyer në Barcelonë dhe skuadra

Vazhdoni leximin →

Lazio viziton Aushvicin: Një përgjigje ndaj polemikave

Përfaqësues të Lazios kanë bërë një vizitë në kampin famëkeq nazist të Aushvicit në Poloni. Zëdhënësi i klubit roma, Arturo Diaconale konfirmoi gjithcka duke deklaruar se kjo lëvizje ishte një përgjigje ndaj polemikave. Diaconale theksoi se bashkë me të në këtë udhëtim ishin të pranishëm edhe Anxhelo Peruci dhe 3 futbollistë nga akademia e të

Vazhdoni leximin →