Rikthimi i Don Andres: Barcelona, gjithnjë speciale

Don Andres Iniesta u bën një surprizë të këndshme futbollistëve të Barcelonës teksa i vizitoi në qendrën sportive të klubit ‘Joan Gamper’ ku mori pjesë edhe në stërvitjen e skuadrës nën drejtimin e Ernesto Valverdes. mesfushori 34 vjecar përfitoi nga pushimet e marra pas mbylljes së kampionatit japonez për t’u kthyer në Barcelonë dhe skuadra me të cilën ka fiotuar trofe pa fund, një rikthim të cilin ai e konsideroi si dicka speciale

‘Është gjithnjë dicka speciale të tkhehesh në shtëpi-ishte mesazhi i Andres Iniestës në rrjetet sociale.

Iniesta  gjatë vizitës së tij takoi me shumë ngohtësit ë gjithë futbollistët e Barcelonës e në mënyrë të vecantë, Lionel Messin të cilit i kaloi edhe shiritin e kapitenit të skuadrës. Vizita e iniestës pati një efekt të madh në kampin katalanas pasi lojtarët e barcelonës me në krye Messin, nuk e fshehën kënaqësinë për këtë vizitë të Don Andres Iniestës.

sfidanti.al