Iniesta: Me apo pa Kupën e Botës, Mesi është më i miri

Legjenda e Barcelonës kurrë nuk ka dyshuar tek ish-shoku i tij i skuadrës, ashtu si edhe Ksavi Hernandez apo trajneri i tyre i atëhershëm, Pep Guardiola. Për Andres Iniestën, Lionel Mesi ka qenë gjithmonë Numri 1 i futbollit botëror, ndonëse pohon se gjithmonë do të ketë njerëz që do ta venë në dyshim. “Me apo

Vazhdoni leximin →

Iniesta pa kufij, me Vissel Kobe fiton Superkupën e Japonisë dhe titullin e 37 në karriere

Andres Iniesta është në catinë  e Japonisë. Mesfushori I Vissel Kobe festoi fitoren e Superkupës Japoneze pas finales së fituar kundër Yokohama Marinos pas ekzekutimit të 11 metërshave. Për spanjollin bëhet titulli I 37 në kërrierën e tij të shkëlqyer. Ishte kjo një fitore që erdhiu pas barazimit 3-3 të regjistruar pas kohës së rregullt

Vazhdoni leximin →