Verstapen dominon dhe arrin fitoren e shtatë të sezonit

  Kampioni i botës nuk ka ndërmend t’i hapë rrugën dikur në Formula 1, ndërsa arriti suksesin e 7-të në Kampionatin Botëror. Maks Verstapen dominoi në Çmimin e Madh të Austrisë, në “Red Bull Ring”, ndërsa pasi tij u renditën Sharl Lëklerk i Ferrarit dhe Sergio Perez i Red Bullit. Dominim pra i skuadrës austriake,

Vazhdoni leximin →

Verstapen: Krenar që jam barazuar me idhullin Airton Sena!

Nuk mund të ndihej ndryshe, por vetëm kështu. Në një moshë relativisht të re, dhe me gjithë karrierën përpara vetes, Maks Verstapen, po shkon drejt rekordeve, ndërsa kënaqësia është e madhe që u barazua me numrin e fitoreve të Airton Senës, nga 41 secili. “Ishte sërish një ditë e madhe, – komentoi holandezi pas fitores

Vazhdoni leximin →

Hamilton: Verstapen mund t’i thyejë rekordet e mia!

Këtë mendim e ka ish-kampioni i botës, që ka fituar 7 tituj në Formulën 1 në karrierë. Ljuis Hamilton mund të jetë rival i madh me Maks Verstapenin, por pohon se holandezi është një “margaritar” i këtij sporti. “Maksi është një pilot shumë i fortë, shumë i talentuar, – thotë anglezi, – pastaj, ka edhe

Vazhdoni leximin →