Kombëtarja italiane nis vaksinimin në prag të Euro 2020

Pas mbylljes së cështjes titull në Serinë A, për të gjithë në Itali është momenti të  ndjejnë atmosferën e evropianit. Hapi I parë është vaksinimi I skuadrës kombëtare italiane e drejtuar nga Roberto mancini dhe në total janë 35 lojtarë që marrin dozën e parë të vaksinës që do t’u japë mundësi që të imunizohen

Vazhdoni leximin →

Plani i UEFA për Euro 2020, vaksina për 600 futbollistë të grumbulluar

UEFA nëpërmjet Komisionit Mjekësor të saj po punon për përgatitjen e një protokolli për të garantuar një evropian të qetë dhe pa raste me coronavirus. Sipas ‘Corriere Dello Sport’ plani parashikon vaksinimin e 600 futbollistëve të skuadrave të kualifikuara(25 lojtarë për secilën përfaqësuese) dhe të të gjithë stafeve teknike dhe delegacioneve. Është kjo, mënyra e

Vazhdoni leximin →

Olimpiket, strategjia e IOC; vaksinimi i të gjithë sportistëve përpara Lojërave

Të vaksinohen të gjithë sportistët pjesëmarrës, përpara ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike të Tokios për të larguar përfundimisht rrezikun e anulimit të evenimentit dhe për të zhvilluar atë normalisht. Sipas ‘Daily Telegraph’, ky është plani i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar në bashkëpunim me Organizatën Botërore të Shëndetësisë. Është kjo një fushatë e vërtetë vaksinimi në

Vazhdoni leximin →

Franca, mjeku i kombëtares bën apelin: Të vaksinohen futbollistët profesionistë

Franck Le Gall, mjeku i skuadrës përfaqësiese franceze, kampione e botës, është shprehur në favor të bërjes prioritet, vaksinimin e sportistëve profesionistë. Lajmi publikohet nga e përditshmja e njohur franceze ‘Le Parisien’ duke gjetur jehonë edhe tek ‘L’Equipe’. ‘Nëse sportistët, që janë një shembull sidomos për të rinjtë, vaksionohen, kjo mund të inkurajojë një pjesë

Vazhdoni leximin →