Vajza e ringut kundër Nurmagomedovit: Nuk jemi pa vlerë!

Ish-luftëtari i Arteve të Përziera Marciale (MMA), njëkohësisht kampioni i pamposhtur, Habib Nurmagomedov, u shpreh pak ditë më parë se vajzat e ringut janë personazhet më pa vlerë në sportet luftarake. Fjala është për femrat që nxirren më shumë për “figura” dhe për “sfond” në pushim mes raundeve, me kartonët e ngritur lart në duar

Vazhdoni leximin →

Maradona, pagjumësia e të bijat: Isha duke vdekur, kurse ato blinin apartamente

Diego Armando Maradona bëhet sërish protagonist jashtë lojës së futbollit. Kampioni argjentinas është shtruar në një klinikë të Buenos Airesit për të kuruar një problem që e shqetëson prej kohësh; pagjumësinë duke iu nënshtruar një terapie të re. Mësohet se shkaku i këtij problemi të Maradonës, janë pikërisht pretendimet financiare të vajzave të tij, gjë

Vazhdoni leximin →