Maradona, pagjumësia e të bijat: Isha duke vdekur, kurse ato blinin apartamente

Diego Armando Maradona bëhet sërish protagonist jashtë lojës së futbollit. Kampioni argjentinas është shtruar në një klinikë të Buenos Airesit për të kuruar një problem që e shqetëson prej kohësh; pagjumësinë duke iu nënshtruar një terapie të re. Mësohet se shkaku i këtij problemi të Maradonës, janë pikërisht pretendimet financiare të vajzave të tij, gjë që e pranon vetë Maradona

‘Herën e fundit që kam takuar vajzat e mia ishte kur më kërkuan dollarë-i ka thënë Maradona mikut dhe avokatit të tij, Matias Morla-prej kohësh nuk arrij të vë gjumë në sy. Nuk mund të them se vajzat e mia po më boshatisin llogarinë bankare, por duan të ndryshojnë realitetin, jetën timë. Unë isha duke vdekur, kurse ato blinin apartamente në Miami’

Kurat e mëparshme nuk i dhanë efekt Maradonës që iu nënshtrua një terapie të re që e vuri në gjumë për 4 ditë e 4 net radhazi.

sfidanti.al