Formacioni ideal sipas inteligjencës artificiale

Televizioni nga Katari BEIN Tv ka kërkuar përgjigje nga inteligjenca artificiale ChatGpt në lidhje me 11 lojtarët më të mirë të historisë së futbollit dhe formacioni është surprizues. Në portë, topi i artë Lev Yashin i paraprin brazilianit Cafu i ndjekur po ashtu në mbrojtje nga Roberto Carlos, Paolo Maldini. Mesfusha me tre yje të

Vazhdoni leximin →

Isak si Maradona, Benzema dhe Henri, aksioni i shekullit!

U mor për 60 milionë paundë stërlina dhe tek Njukasëlli po e tregon vlerën. Aleksandër Isak është një nga yjet e shkëlqyer të futbollit botëror, dhe në ndeshjen Everton-Njukasëll (1-4) realizoi një aksion krejt të veçantë në rastin e golit të katërt të miqve. Ai u nis nga mesi i fushës pranë vijës anësore në

Vazhdoni leximin →

Debati i më të madhit: Pele, Maradona, Mesi!

Vështirë që njerëzit do të bien në një mendje, ndonëse ky është një krahasim që nuk qendron. E pamundur të maten me njëri-tjetrin futbollistë që nuk kanë mundur të luajnë kundër njëri-tjetrit siç janë Peleja, Maradona dhe Mesi. Këta të tre cilësohen si më të mëdhenjtë e historisë së këtij sporti dhe debati nis sërish,

Vazhdoni leximin →

Valdano bën krahasimin mes Maradonës dhe Mesit!

Ish-ylli i sulmit të Argjentinës, që doli kampion i botës në 1986, komentoi suksesin e kombëtares së vendit të tij në Katar duke përsëritur triumfin e brezit të tij në Meksikë. Debati kryesor është “Maradona apo Mesi”, por Horge Valdano nuk dëshiron që të japë një gjykim përfundimtar, ndoshta edhe sepse nuk mundet. “Mesi dhe

Vazhdoni leximin →