Zhinola krahason Harri Kejnin me Diego Armando Maradonën!

Ish-ylli i dikurshëm i Francës, i Paris SG dhe Njukasëllit, sot në rolin e opinionistit, ka një mendim shumë të lartë për kapitenin e Anglisë, dhe yllin e shkëlqyer të Totenhemit. Harri Kejn vërtet nuk shënoi asnjë gol ndaj Njukasëllit në Londër, edhe pse Spërsat fituan 5-1, por ama ai u shpall lojtari i ndeshjes.

Vazhdoni leximin →

E ka thënë Arrigo Saki, Napoli “përkthehet” Osimheni!

Nuk ka shënuar ende aq shumë gola, vetëm 11 këtë sezon në Serinë A, por gjithsesi është sulmuesi modern që e duan të gjithë. Viktor Osimhen është “arma” e Napolit në garën për titullin kampion, “armë” që i jep shpresë edhe pas humbjes me Milanin në “Maradona”. Futbollisti nga Nigeria shënoi 2 golat e fitores

Vazhdoni leximin →

Ksavi: Maradona? Po të mos ishte shfaqur Mesi, do të flisnim për numrin 1 të historisë!

Shpesh bëhet pyetja se cili është lojtari më i madh për të gjitha kohët në futboll, dhe emrat kanë qenë të ndryshëm, duke nisur që nga Moreno i Argjentinës në vitet 1940-të, Di Stefano, Pele, Maradona apo Mesi. Për Kristiano Ronaldon, megjithë madhështinë e shifrave dhe të etikës së jashtëzakonshme profesionale, vështirë të thuhet se

Vazhdoni leximin →