Golden Stejti bën 12-0, kush mund t’i ndalë “luftëtarët”?!

E kanë “keqtrajtuar” deri tani ligën më të fortë të basketbollit në botë. Yjet e Golden Stejtit, të ndihmuar natyrisht nga mungesa e lojtarit më të madh kundërshtar, eleminuan San Antonion dhe u shpallën kampionë të Konferencës Perëndimore. Me bilancin 12 fitore e 0 humbje, Uorriorsat (luftëtarët) vazhduan rrugën drejt titullit, pasi u kualifikuan për

Vazhdoni leximin →

Golden Stejti, gjigandi (ende) i heshtur i NBA-së!

Arriti fitoren e tetë në 8 ndeshje dhe kualifikimin e dytë pa asnjë “njollë”. Kjo është skuadra nënkampione e NBA-së, njëkohësisht skuadra favorite për të fituar titullin këtë vit, Golden Stejt Uorriors. E njohur tashmë për katërshen e madhe Kërri-Durant-Tompson-Grin, ky formacion shkeli me këmbë ekipe seriozë si Portlendin dhe Juta Xhazin për të arritur

Vazhdoni leximin →