Festa madhështore e Uest Hemit në Londër

Kanë kaluar 58 vjet që nga ceremonia e parë dhe e fundit. Në atë kohë, në 1965, brezi i madh i Uest Hemit i udhëhequr nga Bobi Mur u brohorit në rrugët e Londrës pas fitores së Kupës së Kupave. Dje ishte radha e brezit të sotëm të kapitenit Deklan Rajs dhe të trajnerit Dejvid

Vazhdoni leximin →

Arsenali gabon sërish, vërtet po e ndjen presionin e garës për titull

Kur konkurron me një skuadër të jashtëzakonshme si Mançester Siti, natyrisht që nuk është aspak e lehtë. Arsenali po e kupton sa më shumë afrohet fundi i kampionatit, sesa e vështirë është të fitohet titulli në Premier Ligë ndërsa ke punë me “korracatën” e Guardiolës. Pas barazimit 2-2 në “Anfild” ndaj Liverpulit, “topçinjtë” bënë një

Vazhdoni leximin →