Ky kampionat meriton “Honoris Causa”! Presidentit Duka  e mori paradhënie!

E dinë të gjithë që filmat vlerësohen me  çmimin “Oskar”, por ky “filmi” ynë i Superligësdo do të  meritonte çmim tjetër  …”Honoris Causa”! Paska qënë si paradhënie për presidentin Duka  dekorata  bujëmadhe “Honoris” , të cilën e mori nga Universiteti i Sporteve, sepse po ta kishin dhënë në fund të këtij kampionati do ta kishim

Vazhdoni leximin →

Nga Spanja në Itali; Prokuroria Federale heton mbi Kaljari-Frozinone

Federata Italiane e Futbollit reagon pas lajmit të publikuar nga e përditshmja spanjolle ‘El Pais’ për dyshimet për trukim të ndeshjes së Serisë A, Kaljari-Frozinone. Prej ditësh Prokuroria Federale është vënë në ndjekje të Mattia Mariotit, ndërmjetësi roman i bastexhinjve spanjolle dhe të misteriozit ‘mik me flokë të gjata’ që i ka dhënë kontaktet me

Vazhdoni leximin →

Cfarë po ndodh; trukime dhe në Champions? dyshime për PSG-Crvena Zvezda

Fenomeni negativ i trukimit të ndeshjeve po prek edhe kompeticionin më të rëndësishëm për klube, Champions League. E përditshmja franceze ‘L’Equipe’ flet për hapjen e hetimeve për ndeshjen mes Paris Sën zhermenit dhe Crvena Zvezdës, për të cilën kanë lindur dyshimet për trukimin e saj. Gjithnjë sipas kësaj të përditshmeje, autoritetet e vendit transalpin u

Vazhdoni leximin →

Belgjikë, shpërthen skandali i trukimit të ndeshjeve, arrestohet trajneri i Bryzh

Në Belgjikë shpërthen skandali i trukimit të ndeshjeve. Në këtë vend policia ka kreyer një sërë kontrollesh në selitë e klubeve që janë pjesë e Divizionit të parë të kampionatit belg të futbollit. Mes klubeve që iu nënshtruan kontrollin janë Genk që aktualisht kryeson kampionatin, Anderleht, Bryzh dhe Standard Liezh. Mësohet se organet hetimore po

Vazhdoni leximin →