Fantazma e Lacios shfaqet në Torino, 2 gola ishin pak!

Juventusi lë pas zhgënjimin e humbjes me Fiorentinën dhe rigjen buzëqeshjen duke mposhtur Lacion në kryendeshjen e javës së 21-të të Serisë A. Në “Juventus Stadium”, skuadra e Masimiliano Alegrit triumfoi 2-0 falë golave të argjentinasve Paulo Dibala dhe Gonzalo Higuain. Të parit i mjaftuan vetëm pesë minuta për të zhbllokuar ndeshjen me një supergol,

Vazhdoni leximin →

Vendos Andrea Beloti: Pa Europë nuk ka edhe Torino

Andrea Beloti nuk e ka mohuar se mund të largohet gjatë verës nga Torino. Futbollisti 23 vjeçar, I cili tashmë është në fokusin e klubeve më të mëdha të kontinentit, në 18 paraqitje në Serinë A ka shënuar 14 gola. Arsenali dhe Çelsi janë klubet që tashmë janë duke përgatitur oferta konkrete dhe klubi numër

Vazhdoni leximin →

Nuk është ende i madh, por Milani nuk vdes kurrë!

U duk i vdekur dhe i varrosur në stadiumin “Olimpik” të Torinos. Skuadra vendase “granata” kryesoi 2-0 në pjesën e parë ndaj Milanit, me Andrea Belotin, që nuk di të ndalet, dhe me Marko Benasin. Përballja, gjithsesi, u duk se do të shkonte “ters” kur Adem Ljajiç humbi 11-metërshin për skuadrën e trajnerit Sinisha Mihajloviç.

Vazhdoni leximin →

Si ndryshoi Montela, në fillim frikë, në fund lumturi!

Montella është shprehur tejet i lumtur pas kualifikimit në çerekfinale të Kupës së Italisë Milani e ka mposhtur 2:1 Torinon, për të kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë. Kjo padyshim që e ka gëzuar trajnerin e Kuqezinjve, Vincenzo Montella, i cili u shpreh i lumtur pas ndeshjes. “Ishte një fitore e mrekullueshme. Pas pjesës

Vazhdoni leximin →

Ajeti në krizë, shumë larg formacionit të Mihajloviç

Aventura e Arlind Ajetit tek Torino nuk është një histori suksesi, madje periudha që nga dita kur është afruar në klubin “Granada” është mirë të mos kujtohet. Mbrojtësi i Kombëtares tonë ka kaluar një dëmtim disa javor dhe prej kohësh është i gatshëm për trajnerin Mihajloviç, por me uniformën e Torinos ka luajtur vetëm një

Vazhdoni leximin →

Napoli frymezohet nga Mertens që s’ndalet duke befasuar!

Napoli ka rigjetur formën mjaft të mirë dhe vazhdimësinë në kampionat, teksa ka marrë një tjetër fitore ndaj Torinos në shifrat 5-3. Skuadra e Sarrit dhuron një futboll të bukur dhe shënon shumë gola. Mungesa e Milik nuk ndihet aspak kur në fushën e lojës është Mertens. Belgu ka shënuar një “poker” personal duke u ngjitur në kuotën e 10

Vazhdoni leximin →

A mjafton Beloti që Torino të hedh nokaut Juventusin

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri thotë se përballja ndaj rivalit lokal Torino do të jetë shumë e vështirë. Torino ka fituar vetëm dy ndeshje nga 20 përballjet e fundit në derbin lokal ndaj Juventusit, por në këtë sezon sipas Allegrit ata janë shumë të pasur në fazën ofanzive, pasi kanë sulmuesin më të mirë në

Vazhdoni leximin →