Aksidentohet Mërgim Vojvoda

Mërgim Vojvoda aksidentohet në Torino. Mbrojtësi dardan i Torinos është përfshirë në një aksident rrugor, ku Mercedesi i tij është përplasur me një makinë Jeep në rrugën Galileo Ferraris, në kryeqendrën piemonteze. Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe nisi të hetojë për shkaqet e aksidentit, teksa media italiane raporton se makina Mercedes e Vojvodës ka

Vazhdoni leximin →

Ekipi i ri, por jo kampionat, Berisha në “radarët” e italianëve

Me “gardianin” e Kombëtares shqiptare, Ertrit Berisha në prag largimi nga “demat” italianë të Torinos, tashmë 34-vjeçari ka filluar të mendojë për “aventurën” e tij të re, e cila mesa duket do të jetë sërish në elitën e futbollit italian. Për shërbimet e ish-“shtatlartit” të Lacios e Atalantës interesohen të sapo ngjiturit në Serinë A,

Vazhdoni leximin →

Vojvoda në “lëvizje”, Fenerbahçe vihet pas “dardanit”

I padëshiruar tashmë te “demat” e Torinos, “dardani”, anësor i krahut të djathtë të mbrojtjes, Mërgim Vojvoda, duket se do të nisë një etapë të re në karrierën e tij, në një ekip goxha të njohur në arenën evropiane. Bëhet fjalë për “gjigandët” e Stambollit, Fenerbahçe, të cilët kanë shfaqur interesim për 28-vjeçarin nga Kosova.

Vazhdoni leximin →

Gjithçka zyrtare, Kevin Haveri huazohet tek Askoli

Anësori shqiptar i mbrojtjes, Kevin Haveri u prezantua para disa ditësh, si transferimi më i ri i “demave” të Torinos, mirëpo këta të fundit kanë vendosur ta huazojnë “pistonin” e krahut të mbajtë të mbrojtjes në Serie B. Haveri, tashmë 21-vjeçar do të kalojë te skuadra e Ascoli, me këta të fundit që kanë konfirmuar

Vazhdoni leximin →