Torino, tjetër rast me Covid, trajneri Giampaolo, pozitiv

Një tjetër rast me Covid-19 shfaqet te Torino. Bëhet fjalë për trajnerin e skuadrës granata, Marco Giampaolo, prania e të cilit në sfidën e San Siros ndaj Interit me rifillimin e kampionatit pas pauzës së ndeshjeve të kombëtareve është në dyshim. Pas stërvitjes së të shtunës në Filadelfia, skuadra e Torinos po I gëzohej ditës

Vazhdoni leximin →

Milani përmbys Torinon në Kupë, Ibra është thelbi i ndryshimit!

“Ja ku po lind dielli i Austerlicit”, tha Napoleoni përpara Betejës së Borodinos, pranë Moskës. Natyrisht, sot flasim për futboll jo për luftë, por tifozët e Milanit janë të lumtur dhe po thërrasin “ja ku po lind dielli i suksesit”. Mjaftoi mbërritja e Zllatan Ibrahimoviçit, dhe e ndonjë përforcimi tjetër (si Kjeri), që kuqezinjtë të

Vazhdoni leximin →