Toni Kros rinovon me Realin e Madridit deri në 2024!

Pritet që garda e vjetër të mos dalë nga skena kaq shpejt. Futbollistë si Toni Kros apo Luka Modriç do të vazhdojnë sërish tek Reali i Madridit, dhe ja ku vjen rinovimi i radhës. Mesfushori gjerman ka pranuar të firmosë për një sezon tjetër, pra për të qenë në “Santiago Bernabeu” deri në 2024, në

Vazhdoni leximin →

Toni Kros vazhdon me Realin e Madridit deri në 2024!

Mesfushori gjerman nuk është se ka ndonjë qejf të madh të plaket në futboll, siç po bëjnë Zllatan Ibrahimoviç apo Kristiano Ronaldo. Jo, Toni Kros mezi pret që të varë këpucët në gozhdë dhe të nisë një jetë tjetër. Gjithsesi, futbollisti 33-vjeçar ka vendosur të provojë ta zgjasë edhe ca karrierën dhe mediat spanjolle njoftojnë

Vazhdoni leximin →

Toni Nadal: Federeri është më i miri në histori, por…

Toni Nadal, xhaxhai dhe trajneri i tenistit nr.1 në botë, Rafael Nadal, deklaroi, ditët e fundit, se Rozher Federeri është padyshim tenisti më i mirë në histori. “Federeri është tenisti më i mirë në histori. Janë shumë pak ata sportistë që kanë dominuar ose e dominojnë një sport të caktuar, ashtu si Federeri në tenis.

Vazhdoni leximin →

Toni Nadal: Federeri nuk është metodik dhe i disiplinuar!

Xhaxhai dhe trajneri i Rafael Nadalit, Toni Nadal, në një kolonë, të publikuar në “El Pais”, vë në dukje se Rozher Federeri nuk i kushton vëmendjen e duhur ushqimit që ha dhe pushimit. “Vitin e kaluar, unë pata mundësinë që të shoqërohesha me trajnerin e Federerit edhe bashkëshorten e tij. Fëmijtë e tyre shoqërohen me

Vazhdoni leximin →