Cibulkova me raketë, ndryshe nga ajo vajza e Maldiveve

Me raketë në dorë është më shumë e frikshme për kundërshtaret, në plazh, me rroba banjo është një pamje e mirëpritur nga të gjithë. Tenistja bukuroshe Dominika Cibulkova është duke u relaksuar në plazhet e ishujve Malvide.  Cili do të thoshte se ajo nuk meriton një pushim argëtues, sidomos pas triumfit në turneun e WTA

Vazhdoni leximin →

Vavrinka në Londër në një grup “vrastar”

Nëse ka një trashëgimtar në stil për zviceranin akrobat me raketë, Roxher Federer, ai është Stan Vavrinka. Dhe eleganca e tij nuk është më pak argëtuese kur shijohet në ditët e bukura.  Fituesi i Turneut US Open, që për momentin mban vendin e tretë në klasifikimin e ATP, është munduar të lërë pas shijen e

Vazhdoni leximin →

Marej nuk ka qenë kurrë më afër “fronit të mbretit”

Në ranglistën e re të Shoqatës së Tenisistëve Profesionistë (ATP), Novak Gjokoviç vazhdon që të udhëheqë para Endi Marejit, por, sidoqoftë, ndryshimi në pikë kurrë nuk ka qenë, më parë, kaq i ngushtë, ndërsa, ditët e ardhshme, do të jenë të mbushura me veprimtari intensive. Këtë të hënë, në Paris, fillon turneu i mjeshtrave dhe

Vazhdoni leximin →

“Kur lëshohet ..nuk ka Zot për ta ndalur Vavrinkën” –

Publiku zviceran vuajti bashkë me tenistin e saj, Stan Vavrinka edhe pse, më e rëndësishmja, ishte kthimi tek fitorja. Kampioni zviceran i US- Open  ka pritur 1817 ditë në turneun në salla të mbyllura të Bazelit për të mundur  Marko Kiudinelin. Në rrugëtimin e tij, të enjten, Stanisllavi do të përballet me Donald Youang, ish-shpresën

Vazhdoni leximin →

 Kuznjecova pret bishtin e flokëve dhe fiton ndeshjen!

Duke qenë një brejk mbrapa në setin e fundit në ndeshjen kundër tenistes Agnjeshka Radvanjska, ndërsa ishte, ndërkohë, edhe e cfilitur deri në maksimum, tenisistja ruse, Svjetllana Kuznjecova u ul në stolin e vet, nxori nga çanta e saj gërsherët dhe bëri “lëvizjen e ndeshjes” – preu bishtin e flokëve të saj dhë që, atëkohë,

Vazhdoni leximin →

Rozher Federeri inauguron akademinë e tenisit të Rafael Nadalit

Tenisisti spanjoll, Rafael Nadal, hapi, në Majorka, akademinë e vet të tenisit dhe, në ceremoninë e inaugurimit, ai ftoi tenisistin më të mirë të të gjitha kohërave, Rozher Federer. Midis të qeshurave dhe hareve që mbizotërojnë në raste të tilla, në një ambient mjaft miqësor, Federeri, midis të tjerave, vuri në dukje se, nëse fëmijtë

Vazhdoni leximin →