Krejçikova fiton “Rolan Garosin”, ndjek traditën e Mandlikovës e Navratilovës!

Tenistja e fundit nga vendi i saj që ia kishte dalë, kishte qenë Hana Mandlikova në 1981. Sportistja e shquar nga ish-Çekosllovakia triumfoi në “Rolan Garos”, ndërsa sot pas 40 vjetësh, këtë “trimëri” e përsërit Barbora Krejçikova. Vajza nga Brno triumfoi në finalen ndaj ruses Anastasia Pavliuçenkova, me rezultatin 2-1 me sete (6-1, 2-6, 6-4).

Vazhdoni leximin →

Parisi ka një revolucion të ri, “kalaja” “Rolan Garos” sulmohet pas ikjes së Osakës!

Në fillim, në krah të saj doli Rafael Nadal, ndonëse disi me elegancë. E vazhdoi me më shumë forcë kryesindikalisti i tenistëve, Novak Gjokoviç, po ashtu Serena Uilliams, ndërsa në sulm pas tyre u hodh edhe Ljuis Hamilton. Janë shumë emra të shquar që kanë dalë kundër organizatorëve të “Rolan Garosit” dhe të Grand Slemeve

Vazhdoni leximin →