Zverev paguan 9 mijë euro për bamirësi dhe Bayern Munchen

Dashuria për futbollin e Alexander Zverev nuk njeh limite dhe për të kaluar dy ditë ndryshe por për të kontribuar edhe për një kauzë bamirësie, tenisti gjerman paguajti 9 mijë euro. Paratë do të derdhen në llogarinë e fondacionit të Bayern Munchen dhe do të shkojnë për fëmijët e sëmurë me diabet. Zverev regjistrohet kështu

Vazhdoni leximin →

Djokovic provokon sërish Kosovën

Tenisti Novak Djokovic dhe ekipi i Serbisë kanë regjistruar një tjetër skandal gjatë prezantimit para ndeshjes  me Britaninë e Madhe në kuadër të “Davis Cup”. Propaganda e Serbisë ka vazhduar edhe në sport, ku tenistët u futën në fushë nën interpretimin e një kënge serbe për Kosovën. “Le të valojë flamuri i Serbisë nga Prizreni

Vazhdoni leximin →

Tenis, papritur Sinner ndihet keq dhe vjell në Pekin

 Pasi fitoi setin e parë 6-4 dhe humbi të dytin 6-3 ndaj Dimitrov, tenisti italian, Yanick Sinner ka kaluar një moment të sikletshëm në ndeshjen e luajtur për llogari të turneut të Pekinit. Italiani u rinis fuqishëm në setin e tretë dhe kur ndeshja ishte fiksuar 3-0 në favor të tij, ai shfaqi probleme fizike

Vazhdoni leximin →

Të dy spanjollë dhe madje të talentuar por Nadal nuk bën parashikime të tepruara për bashkëkombasin

Rafael Nadal është aktualisht në fazën e fundit të rikuperimit nga dëmtimi që e mbajti jashtë fushave për pjesën më të madhe të sezonit. Gjatë vitit të fundit, 37-vjeçari ka munguar kanë ndodhur shumë ngjarje në botën e tenisit teksa është konfirmuar gjithnjë e më tepër një fenomen si Carlos Alcaraz që aktualisht është në

Vazhdoni leximin →

Arantxa Sánchez Vicario rrezikon burgun në Spanjë

Ka luftuar për vite të tëra në fushat e tenisit e madje është shpallur kampione e turneve grand slam 4 herë dhe është një nga spanjollet më të njohura por asgjë nga këto nuk e ndihmon t’i shpëtojë drejtësisë. Arantxa Sánchez Vicario po kalon një nga momentet më të vështirë të jetës. Ajo dhe ish-bashkëshorti

Vazhdoni leximin →