Pedri; Barcelona zbulon fenomenin e ri

Te Barcelona nuk e kanë aspak problem; kush është I aftë luan. Mosha nuk ka rëndësi; minoren apo maxhoren qoftë futbollisti. Shembulli I fundit quhet Pedri. Pas një muaji do të festojë 18 vjetorin e tij, në 25 nëntor. Kundër Ferencvaros në Ligën e Kampioneve luajti 27 minuta dhe shënoi golin e parë në Evropë,

Vazhdoni leximin →

Rumenige pati të drejtë, Bajerni gati të nxjerrë një tjetër “as” nën mëngë!

Shefi ekzekutiv deklaroi pak ditë më parë se shpejt klubi bavarez do të mbështetet më shumë tek talentet e Akademisë. Së pari, nga “margaritarët” e rinj shkëlqeu Xhoshua Zirkze, autor i dy golave në Bundesligë në moshën 18-vjeçare, ndërsa pranë tij është edhe 18-vjeçari tjetër, sulmuesi me origjinë shqiptare Leon Dajaku. Ja ku po formohet

Vazhdoni leximin →