Danimarka ia dedikon kualifikimin Eriksenit, tani pret Uellsin në Amsterdam!

Gjithçka ishte për të, edhe pse suksesi vlejti për një komb. Danimarka ia kushtoi Kristian Eriksenit kualifikimin për në raundin e dytë të Kampionatit Europian, të cilin për ta bërë skenën më të plotë, e arriti në Kopenhagen. Gjithsesi, trajneri Kasper Hjulmand i ftoi lojtarët e tij të prisnin deri në përfundimin e ndeshjes Finlandë-Belgjikë,

Vazhdoni leximin →

Milani mes talenteve dhe “pleqve”, synohen Kabak dhe Zhiru!

Suksesi në Ligën e Europës ishte i merituar dhe madje duke treguar karakter të madh, por jo gjithçka paska kaluar mirë për Milanin. Mediat italiane theksojnë se drejtuesit e klubit si Maldini dhe Gazidhis, kanë nxjerrë edhe disa përfundime negative, pasi pati lojtarë që nuk bindën, ndërsa duhen përforcime. Pas paraqitjes së dobët, thuhet se

Vazhdoni leximin →

Franca feston “Championsin përrallor” me Paris SG dhe Lionin!

Mediat franceze patën fjalë lavdie, dashurie dhe shpotitëse, pasi dy skuadrat e tyre arritën synimin më të madh të deritanishëm. Lioni ndoqi Paris SG, duke u kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, dhe “boja” nuk u kursye në “letër”. E përditshmja e shquar, “L’Ekip”: Përrallore! Lioni shkaktoi një sensacion të madh duke eleminuar

Vazhdoni leximin →