E largojnë Mark Hjuxhin, Pol Lambert trajner i ri i Stouk Sitit..

Ekipi i Premier Ligës angleze, Stouk Siti, ka angazhuar Pol Lambertin si trajner të ri të vetin, duke zëvendësuar në këtë detyrë trajnerin e deritanishëm, Mark Hjuxh. Kryesia e Stoukut, paraprakisht, u përpoq që të arrinte marrëveshje me trajnerin e Republikës së Irlandës, Martin O’Nil, dhe me ish-trajnerin e Uesthemit Sllaven Biliç, por, mbas dështimit

Vazhdoni leximin →

Zouma iken me muzike nga Londra, Stoku e pret si shpetimtar

Kurt Zouma është larguar nga Chelsea për t’iu bashkuar Stoke Cityt në stërvitje Pavarësisht se ende nuk ka një njoftimi zyrtar për huazimin e Kurt Zoumas në Stoke City, lojtari është parë në stërvitje të skuadrës angleze. Zouma kishte refuzuar shumë skuadra për të qëndruar në Premierligë, pavarësisht se jo të Chelsea. Për lojtarin ishin

Vazhdoni leximin →

Shaqiri ka humbur magjinë dhe besimin tek Stok Siti

Xherdan Shaqiri pritet të mungoj edhe në ndeshjen ndaj Middlesbrough, momment aspak i mirë. Xherdan Shaqiri nuk pritet të jetë pjesë e Stoke Cityt as në ndeshjen ndaj Middlesbrough, e cila zhvillohet nga ora 16:00. “Ne nuk e kemi në dispozicion Shaqirin”, ka deklaruar trajneri i Stoke City, Mark Hughes, përcjell Express. “Ai akoma nuk është

Vazhdoni leximin →