Zouma iken me muzike nga Londra, Stoku e pret si shpetimtar

Kurt Zouma është larguar nga Chelsea për t’iu bashkuar Stoke Cityt në stërvitje

Pavarësisht se ende nuk ka një njoftimi zyrtar për huazimin e Kurt Zoumas në Stoke City, lojtari është parë në stërvitje të skuadrës angleze.

Zouma kishte refuzuar shumë skuadra për të qëndruar në Premierligë, pavarësisht se jo të Chelsea.

Për lojtarin ishin të interesuara dy skuadrat spanjolle, Sevilla, Valencia dhe ajo franceze, Marseille