Fiorentina qenka favorite për Ligën e Konferencës!

Fiorentina konfirmohet edhe një herë si një prej favoritëve për të fituar edicionin e dytë të Konference Ligës. Skuadra italiane siguroi përpara kohe biletën për në gjysmëfinalet e turneut pas fitores 4-1 në transfertën kundër Lek Poznan. Çerekfinalja e vajtjes u zgjidh me lehtësi për miqtë, që shënuan golin e eprësisë që në minutën e

Vazhdoni leximin →

Juventusi e Man. Junajtidi zbresin në Ligën e Europës, trajnerët respektojnë rivalët!

Duket sikur të jetë Liga e Kampionëve. Në të vërtetë, sonte luhen ndeshjet e para çerekfinale në konkurrimin e dytë më të rëndësishëm të kontinentit, por emrat e skuadrave janë imponues. Në Ligën e Europës luajnë Juventusi, Mançester Junajtidi, Sevilja, Roma apo edhe Fejënordi. “Zonja e Vjetër” pret Sportingun e Lisbonës në orën 21:00, ndërsa

Vazhdoni leximin →

Myrto Uzuni është lojtari më i vlefshëm i Ligës së Dytë së Spanjës

“Transfermarkti” zakonisht ka një “metër” të vetin për të matur. Shpesh ndodh që vlerësimi që kjo faqe e specializuar i jep kartonëve të futbollistëve nuk përputhet me atë që kërkojnë klubet apo që mund të ndodhë në të vërtetë. Gjithsesi, “transfermarkti” është faqja më e respektueshme që jep vlerat e kartonëve në futbollin profesionist dhe

Vazhdoni leximin →

Akuzon Havier Tebas: Premier Liga, një kampionat i dopuar!

Jo të gjithë janë dakord me shpenzimet e çmendura të klubeve të Premier Ligës. Madje ka nga ata që hedhin akuza të rënda për mënyrën se si menaxhohen klubet anglezë nga ana financiare. Një prej tyre është presidenti i La Liga, Havier Tebas, i cili nuk përdor lojëra fjalësh për të përshkruar rekordin e vendosur

Vazhdoni leximin →