Shaqiri, ai që “shënon” edhe kur është në infermieri

Xherdan Shaqiri i ka humbur shkëlqimin festës për fitoren e Stok Siti me Suonsin 3-1, pasi është dëmtuar duke dalë nga fusha çalë çalë. Futbollisti i përfaqësues së Zvicrës rrezikon të qëndrojë larg fushes për disa kohë. Një moment i keq për Xherdanin në një periudhë të bekuar në lojë, ku prekjet e tij ishin vendimtare. Në 40 minutat e para, “Potter”, siç e përkëdhelin anglezet e Stokut futbollistin potent, ka realizuar tre prekje të arta, njëra midis tyre.. solli edhe golin e Bony-t.

Flitet se nuk do të jetë në fushë për disa ndeshje me Stokun, ndërsa ngushëllohen me njëaftësi tjetër të Xherdanit..për t’u shuruar më shpejt se të tjerët. I kishin thënë mjekët se dotë qëndronte 5 ndeshje larg fushës,  dhe ai “dogji” parashikimin duke u shfaqur në fushë. Shaqirin ka eksplozion tek këmbët – thonë në Angli.