Shaqiri, pozitiv me Covid-19, nuk luan me Spanjën

Sulmuesi zviceran i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri rezultoi pozitiv me Covid-19 dhe është i izoluar dhe nuk do të mund të luajë ditën e shtunë  ndaj Spanjës në Madrid me përfaqësuesen e Zvicrës për Ligën e Kombeve. ‘Masat strikte të mbrojtjes dhe kriteret për kombëtaret të vendosura sipas protokollit të UEFA janë zbatuar me përpikmëri që

Vazhdoni leximin →

Xherdan Shaqiri shpreson të ketë fat tek … Njukasëlli!

Nuk dihet nëse financuesit nga Arabia Saudite do t’i blejnë aksionet e klubit, por tek “laraskat” po mendojnë për përforcimet. Njukasëlli ka identifikuar Xherdan Shaqirin si lojtarin që do të donte ta kishte në skuadër, edhe pse shqiptari i Zvicrës ka luajtur pak për Liverpulin këtë sezon. i vlerësuar shumë nga trajneri Jurgen Klop, dhe

Vazhdoni leximin →