Edhe Xherdan Shaqiri bëhet një … japonez!

Në të vërtetë, me atë që bëri në fushë, nuk duhej të ishte lodhur, por duhej të kishin punuar të tjerët për të. Xherdan Shaqiri ishte tepër aktiv në sfidën e Zvicrës me Kamerunin, fituar 1-0 nga helvetët, ndërsa në përfundim u kthye në një “japonez” në dhomën e zhveshjes. Sulmuesi zviceran me origjinë shqiptare

Vazhdoni leximin →

Shaqiri kujton Francën se ende ekziston: Lionin e dua në Europë!

Thuajse e kishin harruar, por vendosi t’i kujtonte të gjithë se ekziston. Xherdan Shaqiri pati një paraqitje të shkëlqyer në Ligën e Parë të Francës duke ngritur peshë publikun në fitoren e vështirë, por tepër të rëndësishme të Lionit ndaj Olimpikut të Marsejës. Shaqiri shënoi në minutën e 76-të, ndërsa shërbeu Musa Dembelenë në minutën

Vazhdoni leximin →

Zvicra e “sakatuar” e Shaqirit kërkon fitoren në fushën e Italisë!

Xherdan Shaqiri pritet të udhëheqë sulmin dhe Zvicra multietnike të kërcënojë Italinë në Romë, në ndeshjen vendimtare në grupin eleminator të Botërorit. Kërkohet fitorja, por zviceranët kanë shumë mungesa si Xhaka, Elvedi, Zuber, Embolo, Seferoviç, Kobel dhe Fasnaht. Italia ka gjithashtu mungesa, 4 (Zaniolo, Pelegrini, Verrati, Imobile), por trajneri Roberto Mançini ka më shumë mundësi

Vazhdoni leximin →

Shaqiri takohet me Boatengun pas 6 vjetësh tek Lioni

Ylli shqiptar i Zvicrës mbërriti në qytetin e shquar francez që nga Liverpuli. Qendërbrojtësi i dëgjuar i Bajernit dhe i kombëtares së Gjermanisë udhëtoi nga më afër, që nga Mynihu, por pikëtakimin e patën të njëjtë, Lionin. Xherdan Shaqiri dhe Zherom Boateng do të jenë shokë skuadre përsëri, ashtu siç ishin në vitet 2012-2015 tek

Vazhdoni leximin →